ISONEM® BD

ISONEM® BD

Transparentná podlahová izolácia – Bezpovlakový náter

Tento výrobok nanáša izoláciu bez vytvárania povlaku na aplikovanom povrchu s úplnou impregnáciou na podlahách alebo
stenách, čím zabezpečuje plnú ochranu, ošetrený povrch môže dýchať a nie je ovplyvnený UV žiarením ani slnečnými lúčmi a je nehorľavý. Vyschne do jednej hodiny po aplikácii. Je ľahko použiteľný, cenovo výhodný a dlhotrvajúci. Môže sa aplikovať na všetky typy povrchov s dokončeným náterom, ktoré sú absorpčné, a ktoré sú majú problém s vodnou izoláciou.
OBLASTI POUŽITIA:
• Na terasách pokrytých keramikou, mramorom, žulou, travertínom atď.,
• Na balkónoch a strechách pokrytých keramikou, dlaždicami atď.,
• V kúpeľniach, sprchách, toaletách a kuchyniach,
• Na podlahách a stenách pokrytých mozaikou,
• Na hliníkových, betónových a omietkových povrchoch, prírodných kameňoch,
• Na vonkajších povrchoch pokrytých mramorom, granitovou mozaikou, keramikou.
PRÍPRAVA POVRCHU: Časti, ktoré sú na povrchu vyduté alebo popraskané, musia byť pred aplikáciou opravené. Povrch by tiež mal byť umytý a očistený od mastnoty, pôdy, prachu alebo bahna. Nátery, ktoré sa vyduli alebo poškodili sa opravia a spevnia. Ak sú tmelové a silikónové nátery opotrebované alebo odstránené, musia sa opraviť a zregenerovať a povrch je tak prerobený a pripravený na aplikovanie. Ak sa ošetrovaná plocha umývala, musí sa nechať vyschnúť a aplikácia sa môže začať, až keď je plocha úplne vyschnutá, aby sa zabezpečila savosť.
APLIKÁCIA: Nádoba ISONEM BD sa pred použitím dôkladne pretrepe. Potom sa produkt naleje do plastového vedra a dôkladne sa nanesie na povrch pomocou štetca alebo valčeka, nanáša sa veľmi opatrne najmä na steny. Povrchy, na ktoré bol aplikovaný produkt, sa nechajú sušiť približne 1 hodinu. Po uplynutí jednej hodiny sa zvyšky produktu, ktoré sa nevstrebali (vo všeobecnosti
sa produkt nevstrebe na glazovaných keramických alebo mramorových povrchoch), pretrú mokrou handrou. Čistenie sa musí vykonať mokrým kúskom handry, čistiacim prostriedkom sa treba vyhnúť. Použitie vlhkej handry sa odporúča preto, aby sa zabránilo vysychaniu a vytváraniu škvŕn na glazovaných povrchoch, ako je keramika alebo mramor. Druhá vrstva sa nanáša po uplynutí najviac jednej hodiny, aplikuje sa rovnakým postupom a znovu po uplynutí jednej hodiny sa keramické a mramorové povrchy pretrú mokrou handrou a vtedy je aplikovanie dokončené.
SPOTREBA: 200 ml/m² (2 vrstvy).
BALENIE: 5 l plastový sud.
SKLADOVANIE/ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby uložené v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách. Chráňte pred nadmernou teplotou a mrazom.